متن
گروه
select
زیرگروه
select
شهر
select
محله
select
جستجو
متن خبر
هشدار استفن هاوکینگ برای ترک کره زمین! هشدار استفن هاوکینگ برای ترک کره زمین!

پرفسور استفن هاوکینگ در یک سخنرانی در دانشگاه آکسفورد هشدار داد که انسان تنها 1000 سال زمان دارد تا مکان زندگی جدیدی در فضا برای خود پیدا کند.

این فیزیکدان معروف انگلیسی معتقد است که بشر در هزاره بعدی دوام نخواهند آورد و برای بقا باید جای دیگری را برای زندگی پیدا کند.

خطر انقراض جمعی با اقامت طولانی‌تر انسان‌ها روی کره زمین در حال افزایش است. هاوکینگ طی سخنرانی یک ساعته خود، انسان‌ها را تشویق کرد تا به فضا بروند زیرا خود بشریت با اقامت بیش از حد و استفاده سریع از منابع زمینی به مرگ سیاره دامن می‌زند.

او اظهار کرد: اگرچه احتمال وقوع فاجعه در زمین در یک سال مشخص ممکن است بسیار کم باشد اما با گذشت زمان این احتمال قوی‌تر شده و در 1000 یا 10 هزار سال آینده به قطعیت نزدیک خواهد شد. تا آن زمان ما باید به فضا و سایر ستارگان سفر کرده باشیم تا وقوع یک فاجعه در زمین باعث پایان نوع بشر نشود.

این دانشمند انگلیسی اضافه کرد: ناسا مدتهاست که در حال بررسی سیارات فراخورشیدی قابل زندگی است که تا 20 سال پیش تنها یک داستان علمی تخیلی محسوب می‌شد اما فضانوردان با اکتشافات کنونی و آینده به دنبال شناسایی چیزی هستند که بشر برای هزاران سال درباره آن رویاپردازی کرده است.

البته او می‌گوید که قبل از سفر به یک سیاره دیگر باید با فناوری مبارزه کرد. به گفته هاوکینگ، اگرچه فناوری می‌تواند راههای زیادی برای بقای انسان ارائه کند، اما هوش مصنوعی همچنین می‌تواند بشریت را از بین ببرد.

او در سخنرانی دیگری در ماه مه گفته بود که ربات‌ها در آینده به سرعت تکثیر شده و انسان را با محدودیت‌های تکاملی زیستی‌اش کنار خواهد زد.

1395/09/01 1062 0 0